Kas ir CNG?

CNG ir saspiesta dabasgāze, kas galvenokārt sastāv no metāna. CNG tiek ražota saspiežot dabas gāzi līdz mazāk nekā 1 procentam no tilpuma, kādā tā atrodas dabiskā veidā pie atmosfēras spiediena. Šādi saspiesta dabas gāze tiek turēta pie 200-230 bar spiediena un ir lietojama kā degviela automašīnu dzinējos.

Kilogramam saspiestās dabasgāzes ir augstāks enerģijas saturs kā benzīnam vai dīzeļdegvielai. Tas ir lētāks un tīrāks degvielas veids, kas nodrošina to pašu nobraukuma distanci. Transportlīdzeklis, kas darbojas ar CNG, ir tikpat ātri un viegli uzpildāms kā benzīna vai dīzeļmotora transportlīdzekļi.

CNG ir degviela, kas rada mazāk izmešus nekā benzīns, dīzeļdegviela un LPG autogāze. Ar CNG darbināts dzinējs rada 23-35% mazāk CO2, par 98% mazāk kaitīgo smalko putekļu un par 87-90% mazāk slāpekļa dioksīda izmešus nekā benzīna vai dīzeļdegvielas dzinēji.

Izmaksu ekonomija, braucot ar ŠKODA CNG automašīnām, sasniedz līdz pat 40%, salīdzinot ar dīzeļdegvielu un benzīnu. Piemēram, ja Jūs gadā nobraucat ~ 30 000 km, tad vidēji par degvielu maksāsiet 2208 EUR. Braucot ar CNG šīs izmaksas iespējams samazināt līdz pat 1300 EUR. Jūsu ietaupījums gadā  varētu būt 908 eur, tātad Jūs variet ieekonomēt 41% no šī brīža izdevumiem. 

Kopš 2020.gada janvāra CNG saspiesto dabasgāzi Latvijā iespējams uzpildīt VIRŠI uzpildes stacijā Rīgā, Lubānas ielā 102 un Jēkabpilī, Varoņu ielā 10. 
2020.gada martā paredzēta vēl vienas uzpildes stacijas atklāšana Babītē. Tuvākajā nākotnē VIRŠI plāno attīstīt vēl plašāku CNG uzpildes tīklu.